Новини

Круглий стіл Інакший досвід

Травень 22, 2019
21 травня 2019 року, в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України відбувся круглий стіл часопису «Філософська думка» за темою «Інакший досвід». Співорганізаторами заходу стали: ГО «Молодіжний гуманітарний центр», Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Український філософський фонд, науково-теоретичний часопис «Філософська думка», Всеукраїнська ГО «Український конґрес інвалідів» та  Всеукраїнська школа персональної освіти «Славія» імені Віктора Соломенка.

Інакший досвід - круглий стіл Філософської думки

Травень 11, 2019
Філософська думка долучається до міждисциплінарного дослідницько-соціального проекту «Інакший досвід» та проводить міждисциплінарний круглий стіл "Інакший досвід".

Конкурс філософських стартапів

Вересень 14, 2018
Науково-теоретичний часопис «Філософська думка» здійснюватиме інформаційну підтримку Конкурсу філософських стартапів, що організований за ініціативи Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Українського філософського фонду, Соціологічного центру ім. Н.В. Паніної та Академії публічного управління України.

Філософська думка - Рік у мережі Інтернет

Червень 29, 2018
Минув рік від початку активного представлення часопису «Філософська думка» в інформаційному просторі мережі Інтернет. Протягом цього періоду здійснено помітний обсяг роботи, а також запропоновано кілька нововведень.  

Уривки статей на сайті "Філософської думки"

Червень 14, 2018
Хороша новина для читачів часопису «Філософська думка»: віднині у відкритому доступі будуть представлені не лише метадані та бібліографічні переліки найсвіжіших статей, а й уривки тексту. У відкритому доступі матеріали часопису, як і раніше, з'являтимуться через рік після виходу відповідного друкованого випуску журналу. В такому форматі вже доступні матеріали першого та другого чисел «Філософської думки» за 2018 рік. Радимо ознайомитись!

Проблема свободи у східних філософіях (круглий стіл Філософської думки)

Червень 14, 2018
12 червня 2018 року в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України відбувся круглий стіл «ПРОБЛЕМА СВОБОДИ У СХІДНИХ ФІЛОСОФІЯХ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ ВИМІРИ». Організаторами заходу стали Сектор історії східної філософії Відділу історії зарубіжної філософії та редакція науково-теоретичного часопису «Філософська думка».

Відкрито Youtube-канал "Філософської думки"

Червень 13, 2018
На численні побажання читачів та авторів «Філософської думки» створено Youtube-канал часопису, де будуть доступні аудіо та відеозаписи заходів, які ініціює чи в організації яких бере участь «Філософська думка». Насамперед це записи регулярних круглих столів, матеріали яких зазвичай утворюють тематичне ядро відповідних чисел журналу.

Обговорення українського перекладу твору Дж. Аґамбена "Homo sacer. Суверенна влада й голе життя"

Червень 12, 2018
12 червня 2018 року на кафедрі філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Київської міської громадської організації «Інститут ліберального суспільства» відбувся семінар проекту "Лабораторія наукового перекладу", присвячений обговоренню українського перекладу твору Джорджо Аґамбена «HOMO SACER. СУВЕРЕННА ВЛАДА Й ГОЛЕ ЖИТТЯ».

Оновлено сторінку "Філософської думки" у Вікіпедії

Червень 11, 2018
Нарешті оновлено сторінку науково-теоретичного часопису «Філософська думка» у Вікіпедії! Донині на порталі було представлено застарілу інформацію про часопис, джерелом якої були енциклопедії радянських часів. Відтепер надана інформація відповідає актуальному стану справ та буде вчасно оновлюватись. 

Обговорення перекладу праці Дж. Кейнса «Загальна теорія зайнятості, відсотка та грошей»

Квітень 25, 2018
25 квітня 2018 р. на базі кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА відбувся черговий семінар проекту «Лабораторія наукового перекладу», інформаційну підтримку якому надає «Філософська думка».

Громадянські протести в контексті державотворення

Квітень 13, 2018
Шановні читачі! «Філософська думка» продовжує традицію публікації розширених версій матеріалів тематичних круглих столів у вигляді самостійних збірок. Відкрила цю традицію електронна збірка матеріалів конференції «Аристотель і аристотелізм: 2400 років потому» від видавництва «Дух і Літера» (скорочені версії матеріалів конференції опубліковано у 5 числі «Філософської думки» за 2016 рік.  І от сьогодні вийшла друком збірка доповідей круглого столу «Держава та громадянські протести», що відбувся 2 лютого 2018 року в Інституті...

Обговорення стратегії перекладу з німецької на українську твору Ф. Ніцше «Ранкова зоря»

Квітень 10, 2018
10 квітня 2018 р. у бібліотеці Goethe Institut в Україні відбувся черговий семінар проекту «Лабораторія наукового перекладу», інформаційну підтримку якому надає «Філософська думка». 

Philosophical Thought Enhansed

Березень 25, 2018
У травні 2018 року "Філософська думка" запропонувала читачам три матеріали, що відповідають концепції доповнених публікацій (enhanced publications), якої віднині планує дотримуватися часопис. 

Держава і громадянські протести: круглий стіл "Філософської думки"

Лютий 14, 2018
Темі "Держава і громадянські протести" буде присвячено тематичний блок 1 числа "Філософської думки" за 2018 рік, де читачі матимуть змогу ознайомитись з повними текстами доповідей та реплік, а також з іншими дотичними матеріалами, а поки пропонуємо переглянути фотозвіт заходу та прослухати аудіозапис дискусії. 

Філософська думка - Анонси матеріалів

Лютий 14, 2018
«Філософська думка» вкотре підтверджує свій новаторський потенціал: від сьогодні на сайті часопису діє новий, нетиповий для фахових видань, розділ «Додаткові матеріали». В цьому розділі будуть доступні додаткові матеріали до статей, надрукованих у часописі «Філософська думка»: статистичні дані, ілюстрації, аудіо та відеозаписи – вся та інформація, яку суто технічно не здатний (і не має) вміщувати друкований журнал.Формат таких «доповнених публікацій» (enhanced publications)[1], що був запропонований для використання у науковій періодиці 2009...

Сторінки