Розширена електронна версія часопису "Філософська думка"

Березень 25, 2018
Philosophical Thought Enhansed

У травні 2018 року "Філософська думка" запропонувала читачам три матеріали, що відповідають концепції доповнених публікацій (enhanced publications), якої віднині планує дотримуватися часопис. 

379
Постійна адреса матеріалу
http://journal.philosophy.ua/node/7704

Це розширені версії статей І. Ясна. «Філософський журнал у дзеркалі статистики: 2009-2017» та І. Ясна «Філософська періодика очима фахової спільноти», що вийшли друком у 6 числі за 2017 рік, а також фотозвіт круглого столу «Держава і громадянські протести», матеріали якого будуть подані у 1 числі 2018 року.

Протягом місяця перегляд цих матеріалів сягнув позамежного донині рівню 800-1000 переглядів, у кілька разів перевищивши відповідний показник для «звичайних» матеріалів.

Нагадаємо, що формат «доповнених публікацій» (enhanced publications) був запропонований для використання у науковій періодиці 2009 року, та нині його використовують чимало іноземних наукових видань. Насамперед це стосується видань з різних галузей science, матеріали яких супроводжуються об’ємними розрахунками, кресленнями, статистичною інформацією тощо. Утім деякі філософські статті також виграють завдяки певним доповненням, посилання на які (за наявності) будуть доступні на боковій панелі поруч із метаданими статті.

Зокрема, такі доповнення можуть бути доступними для матеріалів, що тільки готуються до друку: фотозвіти та аудіозаписи круглих столів, фрагменти текстів тощо. Вважаємо, це стане у нагоді читачам, враховуючи те, що віднині офіційним лаґом між датою виходу друкованого матеріалу та розміщення його у відкритому доступі буде календарний рік.

Нагадаємо, що в межах апробації цього проекту 2017 року на сайті часопису було розміщено розширену версію статті А. Леонова "Facing up to David Chalmers’ philosophy of mind: the general overview", яка доступна тільки у електронному вигляді.

Обсяг цієї версії статті - тисяч знаків порівняно із стандартним максимумом паперового журналу 40 тисяч. 

Відповідні матеріали розміщуватимуться у розділі «Додатки» на сайті часопису, який віднині офіційно здобуває назву «Розширена електронна версія часопису «Філософська думка». Редактором розширеної електронної версії є Іламі Ясна.